| anonim_4396 a întrebat:

Salutare Tuturor am o întrebare legat de contul meu de Facebook mi-am facut cont cu Nr de Tel si peste ceva timp imi cere identitatea, confirmați identitatea pune o poza cu tine sa fie clară luminată in care sa nu apara si alte persoane in cadru am pus Poza cu mine clară și cand sa intru peste 24h imi spune " Contul tau a fost Dezactivat " uneori la alt cont tot asa mi-a cerut poza si mi-a dat drumul la cont dar acum m-am săturat să tot imi fac cont de Facebookk ca ma ia cu confirmați identitatea am pus si poza cu buletinul si tot degeaba doar am contul cu numele meu real data nasterii normală spune sa pun o poza apoi scrie sa astept dar degeaba va rog sa-mi răspundeți ce sa fac? Sa-mi dea drumul la cont?!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Salut! happy S-ar putea să fii pe lista lot neagră, dacă ai încălcat grav termenii și condițiile/regulamentul. Și, poate că, odată introdus același (!) număr de telefon, automat e și dezactivat. Încearcă să îți faci contul doar cu adresă de email, nu (și) cu nr de telefon.Se poate, hai încearcă!
Și nu ți-l face de pe același dispozitiv.

"uneori la alt cont tot asa mi-a cerut poza si mi-a dat drumul la cont"

Și ți l-au închis ulterior? Din ce motiv? Ce s-a-ntâmplat cu el?
Poate că ai o vârstă mică și postezi pentru public, când conținutul trebuie să fie văzut doar de către prieteni (în acest caz).
Așteaptă și vezi ce îți vor răspunde după ce le trimiți copie după actul de identitate.

| Gheorghita26gl a răspuns (pentru floresdemayo):

Am 26 ani nu am postat nimic urat, nu am facut nimic rau si am rugat pe altcineva sa-mi faca cont si la fel mi se intampla si eu mi-am facut după alt Telefon cu diferite Ne de Tel cu cartele cu 0 Euro Credit si dupa Orange si Vodafone, și Lika la fel pur si simplu imi cere identitatea poza am pus am asteptat 24h si dupa 24h Contul tau a fost Dezactivat, o dată sau de două ori cand mia cerutt la alt cont poza mi-a dat drumul mai devreme de 24h dar i-amm uitat parola si nu mai aveam acel Nr de Tel deci nu-i vina mea va rog sa ma ajutati ce sa fac sa nu mai ceară identitatea

| floresdemayo a răspuns (pentru Gheorghita26gl):

Ți-am zis ce aș fi făcut eu, dacă mă aflam în situația ta:

Uitam că am telefon, foloseam doar un laptop/PC si ma logam cu o adresa nou-nouță de email (pe care nu ai mai folosit-o pe Facebook, până acum!).
NU menționa niciun nr de telefon la setările contului, imaginează-ti ca nu ai telefon.
Logheaza-te doar atunci cand ai un telefon nou. Poate ca ți-au păstrat IP-ul dispozitivului și îți restrictioneaza accesul automat.
Modifica putin data nasterii, fie ce-o fi, daca tot spui ca adevarul nu le place.winking Chiar și numele, dacă te cheamă Gheorghiță, creeaza-ți contul cu numele de George sau Ghe, atât.Pe parcurs ți-l poți modifica, poți reveni la numele si data nasterii reală.
De reținut: evită telefonul at cand te loghezi pe Facebook. Fiindca prima data, s-ar putea sa fie din nou ultima data. happy

PS. Poți încerca să îți faci cont de Instagram, fiindca si acolo poți posta fotografii...

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Dacă ai încălcat termenii și condițiile Facebook (https://www.facebook.com/terms.php) atunci aceștia au dreptul să te împiedice să îți mai faci cont. Printre motivele pentru care se întâmplă acest lucru se pot număra: faptul că nu ai folosit numele tau real, faptul că ai mințit cu privire la vârsta ta, ai postat sau sharuit conținut dăunător.

Dacă ai citit cu atenție termenii Facebook și consideri că nu i-ai încălcat, poți să depui o contestație aici https://www.facebook.com/help/103873106370583

| Gheorghita26gl a răspuns:

Salut