| Sisanu a întrebat:

Vreau sa imi recuperez contul de hi5 creat acum 10 ani. Problema e ca acest cont a fost facut pe o adresa de yahoomail careia nu ii mai stiu parola si care nu cred ca mai e activa deoarece nu am mai intrat de 10 ani pe ea si din cate stiu dupa un anumit timp de inactivitatea se dezactiveaza contul.
Cand bag adresa pe yahoomail imi spune ca nu o recunoaste, iar daca bag aceeasi adresa pe hi5 mi-o recunoaste doar ca imi cere parola, iar daca yahoomail nu imi recunoaste contul nu pot reseta parola.
Mai am vreo sansa sa imi recuperez contul de hi5?

12 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa incerci sa-ti recuperezi adresa de Yahoo sau sa-i contactezi direct pe cei de la Hi5 la support@themeetgroup.com (Adresa este listata la finalul Terms of service - https://www.hi5.com/terms_of_service.html)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creeaza un cont nou cu numele vechi al adresei Yahoo! Dupa atat timp de inactivitate, a fost sters si e posibil sa te lase sa-l creezi iar. Odata creat, poti primi acces si la contul vechi Hi5, prin resetarea parolei.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Da, mai este o mica sansa de a va recupera contul doar printr-o singura convorbire cu echipa yahoo mail prin forumul acestora. Sunt multe probleme legate de email-urile dezactivate in urma inactivitatii. Dar nu uitati ca nu este exclusa varianta dezactivarii contului de hi5 si citirea emailului, deoarece multe dintre aceste companii ce detin aceste servicii dupa o perioada de inactivitate al utilizatorului acestia dezactiveaza sau sterg efectiv contul respectiv, ramanand ca amintire doar anumite date in baza lor de date, precum email sau numele sau altele.

Sper ca v-am ajutat!

| Sisanu explică (pentru Surtulecs):

Ma poti ajuta spunandu-mi mai exact unde trebuie sa intru ca sa iau legatura cu cei de la yahoo si sa le spun problema mea?

| Surtulecs a răspuns (pentru Sisanu):

Bineinteles! Nu va suparati daca va intreb, dar pe langa acest email vechi, mai aveti si altul alternativ pe care il frecventati pe acest yahoo? Deoarece contactarea cu echipa yahoo se face de pe un email facut recent sau care e frecventat recent si care e accesibil.

| Sisanu explică (pentru Surtulecs):

Da am un cont de yahoomail activ.

| Sisanu explică (pentru Surtulecs):

Da am un cont yahoomail activ.

| Surtulecs a răspuns (pentru Sisanu):

Ma bucur! Va conectati pe acesta. Uitati aici niste instructiuni in limba romana legat de pasii recuperarii conturilor email vechi.

Numărul de telefon al serviciului pentru clienți Yahoo - https://help.yahoo.com/kb/account/yahoo-support-number-sln27069.html

În prezent, Yahoo nu oferă suport direct pentru clienți prin telefon sau e-mail. Sprijinul prin chat live și prin bilet de suport este limitat. Puteți vedea ce opțiuni de asistență sunt disponibile pentru problema dvs., urmând acești pași

Începeți aici la Ajutor pentru contul Yahoo - https://help.yahoo.com/kb/account
Derulați în jos pe pagină până când vedeți un buton "Contactați-ne".
Faceți clic pe aceasta pentru a deschide o pagină care spune "Aveți nevoie de asistență cu un produs Yahoo? Să vedem cum putem ajuta".
Selectați produsul cu care aveți nevoie de asistență și completați informațiile necesare pentru a vedea ce opțiuni de asistență sunt disponibile pentru problema dvs.

Când a fost ultima dată când v-ați conectat la acest cont de pe site-ul Web al Yahoo? Yahoo dezactivează conturile care nu au fost înregistrate cel puțin o dată în ultimele douăsprezece luni. Articolele de mai jos pot oferi mai multe informații.

Motive Yahoo dezactivează sau șterge un cont - https://help.yahoo.com/kb/SLN3057.html?impressions=true

Pot reutiliza ID-ul meu dezactivat de la Yahoo? - https://help.yahoo.com/kb/mail-for-desktop/SLN3060.html?impressions=true

Dacă a trecut mai puțin de douăsprezece luni de când v-ați conectat ultima dată, încercați următoarele.

Pentru conturile Yahoo gratuite, primul pas în recuperarea contului dvs. începe prin a trece prin Ajutorul de conectare menționat în următorul articol de pe un laptop sau un desktop.

Probleme de conectare la contul dvs. Yahoo -
https://help.yahoo.com/kb/learn-fix-problems-password-yahoo-sln2051.html

Asistentul de conectare alege cele mai bune opțiuni de recuperare care se potrivesc situației curente. Aceasta înseamnă, de obicei, utilizarea numărului de telefon de recuperare verificat sau a adresei de e-mail de recuperare asociate acestui cont. Dacă aceste metode nu sunt disponibile, sistemul va verifica dacă există alte opțiuni, dacă nu există niciunul, atunci este puțin probabil să puteți recupera acest cont.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Da, mai este o mica sansa de a va recupera contul doar printr-o singura convorbire cu echipa yahoo mail prin forumul acestora. Sunt multe probleme legate de email-urile dezactivate in urma inactivitatii. Dar nu uitati ca nu este exclusa varianta dezactivarii contului de hi5 si citirea emailului, deoarece multe dintre aceste companii ce detin aceste servicii dupa o perioada de inactivitate al utilizatorului acestia dezactiveaza sau sterg efectiv contul respectiv, ramanand ca amintire doar anumite date in baza lor de date, precum email sau numele sau altele.
Sper ca v-am ajutat!

| Geo_Vasy_1970 a răspuns:

Nu pot a-sa-mi reactivez contul

| EnacheFlori a răspuns:

Imi vreau contul de acum 10 ani hi5