| andrabella a întrebat:

Se poate conecta Routerul http://m.emag.ro/......EC23TBBBM/ la net prin cablu rds, cum se seteata daca are loc doar de wan? Are parola?

12 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna Andra,

Iti recomandam sa discuti direct cu furnizorii tai de internet pentru setarea lui.

| Ironwin a răspuns:

Pai te conectezi de pe tableta si setezi routerul la fel ca de pe laptop, prin wifi. Pornesti routerul, introduci cablul de net in mufa de WAN, pe tableta te conectezi prin wifi la reteaua routerului
ca aici : http://geekact.com/how-to-setup-and-configure-tp-link-tl-mr3020

Iei tableta si deschizi chrome, in bara de adresa introduci 192.168.0.254 la user pui admin la parola tot admin, o sa intri in setari si acolo faci ca in link.

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Am pus si pun userul de la rds si parola si nu mii se conecteaza

| Ironwin a răspuns (pentru andrabella):

Citeste cu atentie manualul, sigur nu selectezi ceva bine. Uite aici : https://www.mironet.cz/Files/TL-MR3020_V1_User_Guide_1910010551.pdf

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Nu imi merge il arunc la gunoi, parola la router cand merge cand nu. am facut ca pe Youtube

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Ce sa fac?

| andrabella explică (pentru Ironwin):

De 4 ore am incercat sa il setez si nu merge zice ca e conectat si nu merge apoi zice sa dau roboot se incarca si netu nu merge... ca pe Youtube am facut degeaba

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Ce sa fac? ce e de facut?

| Ironwin a răspuns (pentru andrabella):

Nu stiu ce sa zic, de obicei este simplu si merge, incearca sa chemi un cunoscut, vecin in fine cineva care se pricepe un pic. Asta inainte sa il arunci happy

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Il arunc si iau altul de la tenda cand vin din vacanta

| andrabella explică (pentru Ironwin):

O prost routerul si nu o fost asa ieftin 120 lei

| andrabella explică (pentru Ironwin):

Mai incerc azi o data sa il setez cand vin de la lucru pe la 15 is curioasa poate is revine... daca nu il arunc si luna viitoare in 4 imi iau altul cand vin in tara, ca routerul asta mi-o facut nervi maximi, exact ca pe Youtube l-am setat si arata conectat si sa dau roboot si apoi nu mergea netu... un router de tot rasul. nu stiu cum de la alti merge nu pot sa inteleg. m-am uitat si in carte asa am urmat pasi de mai multe ori. azi mai incerc inca o data. mersii mult pentru raspunsuri si ca ai avut rabdare cu mine