| Sebi_Vasi_1998 a întrebat:

Se poate vedea istoricul unui ip, al unei retele de internet? Adica daca umblu pe telefon pe wifi de la modem, se inregistreaza intr-un istoric separat de cel al telefonului?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Unele routere pastreaza un fisier log cu siteurile accesate. ISP-ul poate colecta anumite date, la fel si proprietarul serverului proxy ( daca folosesti unul ).

| Ora de net a răspuns:

Buna, Sebi,

Activitatea ta de internet este inregistrata atat de dispozitivul care furnizeaza internet, cat si de furnizorul tau, dar ea nu poate fi accesata de persoane straine. Singurele exceptii sunt atunci cand cineva are acces la dispozitiv sau exista suspiciunea ca s-a intamplat ceva ilegal, caz in care Politia poate avea acces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In log-urile routerului, dar nu e istoricul in clar, ci doar site-urile la care s-a conectat si au SSL pe ele (si a facut schimb de key sa le acceseze).