| AsaMaCheama a întrebat:

Siteul de cumpărături Wish e cumva fake? pentru că văd preturi prea mici la unele chestii și vad și reduceri la preturi și merge sa adaugi și cod de reducere așa am ajuns cu un cos de 100 de lei sa coste 30

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e fake, dar e cu probleme. Comenzile nu ajung sau ajung după foarte mult timp, iar produsele sunt chinezești, calitate 0 câteodată. Nu e de încredere!

| Catalin_Posteuca_1973 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat.
Am comandat de la ei de nenumarate ori si niciodata nu am fost pacalit.
Acum referitor la calitate, trebuie doar sa te informezi.
Eu ce am comanda aceea am primit.

9 răspunsuri:
| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.

| Eduard619 a răspuns:

Eu din ceea ce am auzit ca sunt destul de ok dar dureaza multicel perioada de transport.

| D3I3 a răspuns:

La așa reduceri nu ar mai face profit. Eu, personal, nu am mai auzit. Poate și pentru că nu prea cumpăr pe internet. Totuși, îți sugerez să cumperi de pe site-uri oficiale, cu multe păreri pozitive.

| suntsuper a răspuns:

Https://www.sitejabber.com/reviews/www.wish.com
multi spun ca nu le ajung produsele. nu ti-as recomanda sa cumperi de pe site...

| Catalin_Posteuca_1973 a răspuns (pentru suntsuper):

E o minciuna.
Am comanda si au ajuns toate de fiecare data.

| i0oOoOo0 a răspuns:

Sunt unele chestii ok, nu e fake, eu comand de acolo, si nu e asa reducere cum scrie de fapt alegi culoarea si va fi alt pret. unele sunt ok. iti dau banii inapoi daca e stricat ceva. eu comand de acolo si fac si profit big grin

| IneedYouAlotBabe a răspuns:

Site-ul e adv dar transportul te pune pe gânduri, durează mult iar produsul nu are nici o garanție că ajunge intreg

| sandaaa a răspuns:

Si eu tot am de gand de ceva vreme sa comand niste chestii de acolo dar inca nu am indraznit. din ce m-am interesat, cica siteul e de incredere, e site chinezesc de aceea sunt asa ieftine, insa dezavantajul e ca ajunge comanda in vreo 3-4 saptamani, iar pentru fiecare produs comandat e ambalat separat. daca comanzi 5 produse de exemplu, platesti 5 taxe de transport si cinci pachete. luna asta cred ca o sa comand. sunt tare curioasa ce o iesi.