| aaa10 a întrebat:

Siteurile cu filme pornografice sunt periculoase? Ce inseamna ca sunt periculoase? Adica pot umbla tot felul de perversi sau vedetele pornografice sunt in pericol? Ele te pot si transforma?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alea sunt foarte bine protejate, gandeste-te ca se fac si plati online, vorbim de o securitate de sute de milioane de dolari, vb de siteurii mari, sunt si site urii fake sau cu virusi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frecventarea pornografiei te poate scoate înafara realității, să ajungi să nu mai dorești o relație normală.

| Ora de net a răspuns:

Salut!

Site-urile cu filme pornografice, la fel ca orice alt tip de site de pe internet, pot fi periculoase în sensul că acestea pot conține viruși. Este important să nu descarci niciun fișier de pe un site în care nu ai încredere sau să introduci date personale. Asigură-te că ai pe calculator un antivirus activ.

Majoritatea oamenilor care accesează site-uri pornografice sunt oameni obișnuiți pentru care pornografia este poate o modalitate de a-și explora sexualitatea și preferințele.

Filmele pornografice te pot afecta dacă le vizionezi la o vârstă mică sau la care nu ai puterea de a diferenția între un film artistic și realitate. Mai mult, îți pot crea așteptări sau păreri greșite despre ce înseamnă o relație intimă.

Lăsăm aici și un articol unde poți afla mai multe despre pornografie în general și așteptările nerealiste pe care aceasta le poate crea: https://oradenet.salvaticopiii.ro/......-internet.

| slayer09 a răspuns:

Sunt periculoase pentru mintea unui om, induc stari de tulburare a creierului, o pofta a ejacularii, care in timp daca te lasi dus de placerea asta o sa ai probleme psihice, si poate toata viata ta o sa se rezume la sex, sex, sex si o sa uiti sa mai traiesti.

| cosmin1324 a răspuns (pentru slayer09):

E da, trebuie sa fi tare disperat sa ajungi asa. Tot omul se uita la asta, dar la fel ca si cu alcoolul si tutunul trebuie moderat

| slayer09 a răspuns (pentru cosmin1324):

Nu se stie ce se naste in inima si dorinta omului, mai ales daca e copil. Nu vezi la stiri cate violuri sunt in lume? din ce cauza? Si la fel cum zici si tu, este un drog la fel ca alcoolul si tutunul. Pornografia are repercusiunile ei mintale, cum alcoolul are repercusiunea lui si tutunul la fel. Deci nu te gandi ca nu e pericolos si pornografia. Da, cum zici si tu, daca pornografia nu e moderata si dorinta ta nu e infranata. ajungi la violuri sau ajungi sa te masturbezi cu gume orbit sau sa ti-o bagi in pepene sau teava de esapament (povestiri spuse de cineva catre mine care a ajuns sa faca asta). Si daca toata viata ta se rezuma la a avea cat mai multe bucati bune si a inscrie cat mai multe fete pe lista de "check list", alergand dupa dorinta asta de a te satisface pe plan sexual..alergi degeaba si nu traiesti deloc, exact ca alergatul dupa bani sau alergatul dupa orice altceva care iti ofera placere multa. Uiti de bucurie, uiti de toti, uiti si de tine si dai frau liber dorintei, si ajungi sa iti ratezi viata.

| doctorandus a răspuns (pentru cosmin1324):

Nu există vreo luare de poziție oficială a Organizației Mondiale a Sănătății, Asociației Medicale Americane, Asociației Psihiatrice Americane, Cochrane sau Asociației Psihologice Americane din care să rezulte că adicția de sex/pornografie/onanie ar fi un diagnostic valabil. Iar TOC de pornografie este extrem de rar.

| NYØ2002 a răspuns:

Nu ti se mai scoala sarpele

| Bernardus a răspuns:

Sunt periculoase in sensul ca daca dai click pe toate mizeriile alea de reclame care apar pe ele sunt sanse sa-ti virusezi calculatoru'