| DryIce a întrebat:

Siteurile de online stream gen filme online (care pentru a vedea un film online acesta se descarca temporar in pc nu? prin cookies parca) ele pot insera si un virus in timpul streamului? e posibil sa trimiti un virus prin cookies sau temporay internet files? firewalul de windows 7 filtreaza sau nu informatia provenita prin temporary internet files/cookies? eram curios de asta intreb.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu iti descarca fisierul video in PC, doar informatii partiale care ajuta la recunoasterea unor informatii.

Citeste mai multe informatii despre cookie.
https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Sansele sunt infime sa primesti un virus prin cookie.

| DryIce explică (pentru Intruder19):

Eu stiam ca stream inseamna download complet de tip temperary file, daca nu ar fi asa de ce consumi banda la un film online tot atat cat si la download complet? daca un film are 600mb real, si in stream online consuma tot 600mb nu inseamna download temporar in pc? nu ai observat ca ti se deschide un site de publicitate si ti se instaleaza un browser adon automat fara sa te intrebe, just saing.

| Intruder19 a răspuns (pentru DryIce):

Nu stiu pe ce site-uri te uiti tu dar sa iti instaleze un addon automat suna prea dubios si asa poti fi infectat.

Nu ti se descarca tot filmul, doar informatii partiale despre fisierul video rulat.