| ClauMihuta a întrebat:

Stie cineva doar din poza ce fel de placa video este aceasta? Adica ASUS... modelul si eventual de cati gb.

https://imgur.com/a/yNsbD

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Pe eticheta de sub ventilator (aceea cu coduri de bare) ar trebui sa fie scris modelul placii.
La prima vedere pare sa aiba un GPU ATI X, de generatie veche (300, 550, 600) si 256 sau 512 Mb VRAM (nici vorba de GB!).

| Desembra133 a răspuns:

Ar putea fi un quadro desi nu sunt sigur, pare vechi

| NLS a răspuns (pentru Desembra133):

Quadro ASUS? laughing

Arata a GeForce FX5200, FX5500. dar nu poate fi atat de veche, fiindca observ ca are pcie si dvi

Dar pentru generatia 7 sau 8 arata cam arhaic.

@ClauMihuta : Raspunsul il gasesti pe placa.

| ClauMihuta explică (pentru Desembra133):

Multumesc de raspuns happy