| Mete0ra a întrebat:

Stiti ceva despre BeltStore.ro? Am comandat o curea off white 1:1 si nu raspunde nimeni la telefon, pe site comanda este numai in pending.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Dovada ca nu este firma serioasa! daca erau seriosi iti raspundeau.
Nu vreau sa blamez pe nimeni caci nu cunosc acest site, dar daca ai sunat de mai multe ori in zile consecutive la un nr de telefon al lor si tot nu ti-au raspuns, e clar ca nu-s seriosi.

| Mete0ra explică (pentru Simpatic):

Azi am sunat de 3-4 ori si imi intra in casuta.

15 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Comanda de pe alt site daca nu reușești să i contactezi.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Un magazin online este cel mai probabil sigur atunci când sunt afișate și ușor de accesat următoarele elemente:
- Datele de contact (nume, adresa fizică, telefon la care îi poți contacta în cazul în care este o problemă cu comanda plasată)
- Datele fiscale
- Secțiunea de "Politici de confidențialitate" și "Termeni și condiții"
- Redirecționare către alte pagini ale site-ului respectiv (Exemplu pagina de Facebook)

Dacă verifici, site-ul menționat de tine nu conține majoritatea criteriilor menționate mai sus.

În plus, acest site nu deține un certificat de securitate (vezi în dreptul link-ului "Not secure" sau începe cu "http://", fără "s") nefiind considerat de Chrome ca sigur.

În general, atunci când nu ești sigur dacă un site de cumpărături este de încredere sau nu, pe lângă verificare elementelor menționate mai sus, poți căuta recenzii pe internet despre acesta. La o primă căutare acestea lipsesc, deci cel mai probabil, ținând cont că nici nu răspunde nimeni la telefon, acest magazin nu mai este activ.

Dacă ai plătit deja online acel produs, îți recomandăm să contactezi cât mai repede banca și să raportezi faptul că acea plată a fost o fraudă. Banca poate anula plata respectivă și îți poți recupera banii.

| Mete0ra explică (pentru Ora de net):

Si eu handicapat nu m-am uitat sa vad daca http:// :))
in plus era cu rambus... (plata)

| floreadan a răspuns:

Nu sunt o firma serioasa, mai bine ii eviti! Pana la urma a mai venit cureaua?

| Mete0ra explică:

Sa vina degeaba aseara i-am tinut in flood pe aia 3 ore laughing

| ParkjiminBTS a răspuns:

Am comandat si eu o geaca si la fel. Am comandat o in luna martie 2019 si pana acum nu mi-au zis nmc si nu mi au adus o. Siteul este tepar. Imi pare rau amice, dar ti au dat teapa ca si mine

| Mete0ra explică (pentru ParkjiminBTS):

Si pentru ce mai e hostat stie-ul pentru a iti fura adresa? Sa nu se puna cu mine ca am mai picat host-uri.

| Mete0ra explică (pentru ParkjiminBTS):

Ms de raspuns totusi.

| Mete0ra explică (pentru ParkjiminBTS):

Ori cum cred ca e un site cu data base-ul copiat.

| Simpatic a răspuns (pentru Mete0ra):

Pai da-le lovitura din kali ce mai stai, eu daca as sti le-as faceo insa ai grija sa nu lasi urme stii ce zic.

| Mete0ra explică (pentru Simpatic):

Stiu mane am mai picat sv de cs samp etc sti despre ce vb ori cumlaughing

| Mete0ra explică (pentru Simpatic):

Site-ul nu a mai fost updatat din 10. 2017 laughing