| brokxy a întrebat:

Sunt pagini pe Facebook cu imprumut bancar rapid cineva a cerut 20.000 de euro din familia mea. Dar pagina are doar 8 like-uri. Este fake? Eu asa cred plus vorbesc o romana foarte proasta! Chiar daca pagina e in romana. Ce credeti? PLUS eu nu cred ca poti scoate 20.000 de euro. Si pagina a fost facuta acum cateva zile.

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Bună!

Aceste pagini sunt cu siguranță înșelăciuni. Sfatul nostru este să nu interacționezi în niciun fel cu ele și să nu crezi toate informațiile pe care le citești pe Internet. Nicio instituție bancară reală nu va oferi credite atât de mari unor persoane înainte de a le verifica.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Camatari

suntserios
| suntserios a răspuns:

Era vreun dubiu ca e fake?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cămătărie pe internet! Evită-i. De asemenea, in spatele anunțului, pot fi și niște șmecherași fără ocupație, care își încearcă norocul.

| johnnny123 a răspuns:

:-))) orice om cu un minim de judecată ar trebui să-și pună întrebarea "De ce mi-ar da niște necunoscuți 20.000 de euro?"

| alina2k18 a răspuns:

Teapa, o sa iti ceara sa trimiti un avans si dupa lupawinking
Stai cuminte.

| DanielIlie a răspuns:

Țepari. Mare grijă, nu accesa nimic din ce ți trimit, de trimis seria cardului, avans etc. nici nu se pune problema. Atenție!