| malenagen98 a întrebat:

Tocmai mi s-a spart contul de Instagram. Exista vreo modalitate de a afla cine l-a spart? Tot ce stiu e ca persoana respectiva este din Polonia (mi-a aparut pe telefon notificare ca cineva din Polonia a intrat la mine in cont). Mi-a schimbat si numele de utilizator, poza de profil, informatiile private, mi-a si sters cateva poze. Acum am rezolvat problema, dar tot as vrea sa stiu cine este acea persoana. Se poate afla?

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Cine a facut asta cu siguranta a folosit un vpn ( cel putin ) deci nicio sansa sa aflii cine e.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra urgent in contul tau de instragram (daca mai poti) si schimba-ti parola! Pune-ti una lunga cu cifre si litere amestecate ca sa fie greu de spart si nu uita sa o notezi pe ceva.
Imediat cum ai schimbat parola, iesi din cont si reintrii cu noua parola, in felul asta esti salvata!

| AIeXxX a răspuns (pentru Violleta2022):

Cel mai hacker, nimeni nu stia de asta, datorita tie, ea este salvata, mersi

| DaniTDCI a răspuns:

Pai schimbi parola de la cont si de la mail,dai o reconectare,daca contul e. nu stiu cum sa zic,iti faci altul cu o noua parola, ai grija daca folosesti si Facebook, steam, sa le schimbi parola, exista riscul sa iti intre si pe alte conturi, doar daca folosesti aceeasi parola

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Din pacate, nu poti afla cine a facut acest lucru. Pe viitor, iti recomandam sa iti securizezi conturile folosind o intrebare de securitate, un email alternativ sau numarul de telefon. Mai multe informatii despre cum iti poti pastra contul in siguranta gasesti la http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul