| oceanoflove a întrebat:

Un site sigur de unde pot descărca un antivirus pentru laptop?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De pe orice site care e site oficial
gen
avira https://www.avira.com/......50-123-acq

| Simpatic a răspuns:

Afli ce antivirus ti se potriveste cel mai mult si alegi intotdeauna siteul producatorului solutiei antivirus, unele sunt free altele trial 30 de zile.

| gabicoo a răspuns:

De pe site-ul oficial al producătorului soluției antivirus respective.
Eu recomand Avast free.

| flixbuster a răspuns:

Windows 8 si 10 au antivirus Microsoft inclus by default. Se numeste Windows Defender. La Windows 7 nu vine by default, se numeste Microsoft Security Essentials si se descarca direct de la Microsoft:

http://support.microsoft.com/en-us/help/14210/security-essentials-download

Pentru orice alt antivirus - iti recomand versiunile gratuite descarcate direct de la producator de pe site. Daca e Avast Antivirus il iei de la Avast de pe site si nu din alta parte. Ai prins ideea.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Pentru a avea computerul protejat este foarte important să folosești un antivirus. În cazul programelor antivirus, nu există o soluție care te va proteja sută la sută, dar indiferent de programul ales (chiar și o variantă gratuită), este bine ca el să fie actualizat constant. Dacă un antivirus nu își actualizează zilnic baza de date el nu va putea să te protejeze de noi atacuri apărute și nu va fi deloc util. În acelasi timp, e bine de reținut că și tu ai un rol activ în a-ți proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala aplicații străine și nu da acces altora la computerul tău.

Îți recomandăm să descarci aceste programe doar de pe siturile lor originale.

| danaieladaniela a răspuns:

Majoriatatea care sunt descarcate de pe internet sun cu virusi, dar in mod normal ar trebui ca laptop-ul tau sa aiba programe antivirus gratuite happy

| oceanoflove explică:

Stiu ca softonic e plin de viruși.

| WolfiePUB a răspuns:

Ninite. Ai acolo programe antivirus gratuite.