| Mihaela2729 a întrebat:

URGENT.Buna, a incercat cineva eMAG genius transport gratuit 3 luni? Ati avut probleme cu cardul? Toate comenzile se platesc cu cardul sau poti si ramburs? multumesc!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am avut nicio problema cu plata cu cardul. Poți plăti și ramburs daca vrei.

| Holiday a răspuns:

N-am pe trei luni, am pe un an din ianuarie anul trecut. Daca faci macar 2 comenzi pe luna merita. In plus merita daca faci comenzi din articolele fashion livrate de eMAG (ai 10% discount). Uneori mai sunt si alte reduceri doar pentru membrii genius.

"Ati avut probleme cu cardul?"

Nici o problema, ce fel de probleme sa ai?!

"Toate comenzile se platesc cu cardul sau poti si ramburs?"

Poti plati si ramburs la curier, dar exista un cost de procesare. Cred ca 2. 5lei, sau 5 lei, nu mai stiu.

Atentie: nu toate produsele sunt "genius", ci doar cele livrate de eMAG si de cativa parteneri. De asemenea nu sunt genius electrocasnicele mari (si posibil si alte cateva categorii de produse grele si/sau voluminoase).

Una peste alta, in aproape un an (pe 20 ian fac un an) am reduceri de 1220 lei, din care 590 la transport si restul diverse discounturi. In conditiile in care genius pe un an costa 99 lei. Deci pentru mine merita, dar repet, depinde de numarul de comenzi si ce produse comanzi. In plus ai prioritate daca suni la eMAG de pe telefonul cu care esti inregistrat, adica nu astepti ca boul 10 minute pana sa te preia un operator, iar in cazul unui retur ai banii inapoi in cont aproape instant cand e preluat returul.

| Mihaela2729 explică (pentru Holiday):

Multumesc mult! La problemele cu cardul ma refer daca ti s au luat bani fara sa stii

| Holiday a răspuns (pentru Mihaela2729):

Niciodata. Oricum, cand fac plata de pe site-ul, sau aplicatia eMAG, trebuie s-o validez apoi in aplicatia bancii. Nu se retrag banii fara validare.

| Mihaela2729 explică (pentru Holiday):

Asta e valabila doar la plata cu cardul, la plata ramburs nu trebuie validat la banca, nu?

| Holiday a răspuns (pentru Mihaela2729):

La ramburs in general platesti numerar. Deci, ce sa valideze banca?!

| Mihaela2729 explică (pentru Holiday):

Am intrebat sa fiu sigurahappy nu stiu mai nimic despre carduri, multumesc din nou