| DanielDanny a întrebat:

V-a sunat cineva vreodata pentru un interviu ca ti-au vazut numarul pe un site de anunturi (pus de tine) si sa te cheme asa pur si simplu intr-o locatie de genul unui restaurant sau terasa, fara sa dea nici un detaliu, nume firma, doar sa spuna ca incep o afacere si au nevoie de angajati?

Ati avea incredere in asa ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu niciodata. Ăla nu are firma daca te cheama intr-un restaurant. Munca la negru. Daca iti convine e problema ta.

| DanielDanny explică (pentru darrio2007):

E a doua oara cand ma cheama cineva asa, si prima data chiar nici nu stiu unde m-a chemat, am cautat jumatate de ora locatia nici nu voiam sa merg, de curiozitate sa vad unde!

Si de fiecare data nu mi-a dat nici un detaliu, nume, firma... doar adresa si ora, si ca imi da mai multe detalii acolo!

Chiar daca sunt seriosi, asa nu atragi niciodata angajati!

Cand m-am angajat de mult, tot asa m-au chemat la un restaurant, dar mi-au zis din prima compania, si stiam sigur ca am pus CV-u la acea companie!

| Frank51 a răspuns:

Da, de multe persoane. Aparent sunt oameni care încep o afacere sau au o afacere mică care necesita personal sezonier. Nu cred că se deranjează cineva să facă farse sau țepe, până la urmă nu pierzi mare lucru dacă mergi până acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Poate fi o activitate suspecta din care poti scapa batut, furat sau nu poti scapa.