| throwaway36294792 a întrebat:

Voi ați avea încredere să vă încărcați cardul de credit/buletinul pe Google, doar ca să puteți viziona anumite clipuri pe YouTube? Voiam să mă uit la un trailer pentru un film dar aparent e prea violent pentru puștani, așa că acum trebuie sa trimit ori buletinul, or cardul, celor de la Google. Nu prea-mi convine nici una dintre variante deoarece nu am încredere ca informațiile mele vor fi în siguranță.

https://imgur.com/a/zq68nyF

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vin cu un raspuns tarziu dar care sa ramana etern aici pe TPU.
NU VA MAI DATI DATELE BENEVOL SI GRATUIT DOAR PE MOTIV CA SUNT SOCIETATI MARI PRECUM GOOGLE/ Youtube, TOCMAI ACESTI JIDANI DIN ASTA TRAIESC, DIN VANZAREA DATELOR, DIN COLECTAREA LOR, TOCMAI ASA FAC BANI SI NE EXPUN PE NOI CEI CARE CADEM IN PLASA LOR.
Asta face si Facebook si whataspp si toti!
Nu ajungeau asa usor la miliarde de dolari daca faceau doar lucruri legale, ei fac si chestii la limita legalitatii sau care aduc atingere drepturilor omului, dreptului la intimitate etc
Nu au niciun drept sa colecteze date sensibile cum sunt datele din buletin, ei NU sunt societati guvernamentale, nu va mai lasati pacaliti de renumele cuiva, sunt simple societati indiferent ca sunt mari sau mici, la fel ca si cum ti-ai da datele lui nea caisa SRL, ai face-o? nu! atunci la google srl de ci iti dai datele?

| anonimg a răspuns:

Eu nu as face asa ceva. Un astfel de trailer il poti gasi fara probleme si pe alte site-uri.
Si daca iti incarci buletinul si vede ca esti minor, tot nimic nu faci.
Il poti vedea de la alti prieteni. Totusi, nu recomand vizionarea de materiale violente, chiar daca sunt atractive pentru cei mai multi oameni. Atacurile de panica si alte probleme de felul acesta se datoreaza acestor placeri ingaduite, nesanatoase; probleme pentru care nu exista tratament, si care vor fi transmise genetic la copii impotriva vointei noastre.

| Wr3nch a răspuns:

L-am pus de mult pentru YT Premium si nu au fost probleme. Si da, stiu ca exista Vanced, dar nu am incredere in el.

| Crackman a răspuns:

Am pus carnetul. De sofer dar am impresia ca faci o poza random si merge

| Vasilicamosbatran a răspuns:

Fi sigur ca nu se intampla nimic, e vorba de Google nu iti fura nimeni nimic.
E o verificare ca sa fie aia siguri ca nu esti vreun pustan de 12 ani care asculta manele din Trending ul Romanesc

| helloisme1234 a răspuns:

Informatiile sunt in siguranta deoarece e o companie mare si cunoscuta si ar da faliment daca ar fura bani sau informatii