| Bionicle a întrebat:

Voi ați folosit backup? De obicei la ce folosește și ce scop are? Să îți salvezi pozele și videoclipurile pe google photos? Deoarece l-am instalat și eu.Dar când am șters un videoclip de pe tabletă era șters și același de pe google photos. Asta am incercat sa testez.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc backup numai pentru muzica, în rest nu mai folosesc google foto pentru ca de anul acesta este cu bani pentru spațiu suplimentar. 15 GB gratis, în rest cu bani. Asa ca, rămas bun google. Mai nou incarc totul pe Facebook și google maps. Eu nu plătesc pentru un spațiu de stocare. Și asa este google foto, dacă ai șters din telefon, se șterge și din contul google. Am pățit și eu, am înjurat o săptămână. Mega este cel mai bun, acolo îmi salvez toate melodiile și alte fișiere doc, docx, pdf.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles ca fac backupuri la tot ce am important pe calculator si telefon. Poze, documente, cod de la munca etc. Le fac sinpe hdd extern si in google photos si in google drive

| Bionicle explică (pentru suntserios):

Și ce s-ar întâmpla dacă aș reseta la setările din fabrică o tableta sau un telefon cu backup pornit sau sincronizat?

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Dacă vrei să păstrezi fișierele, backup în cel puțin trei locuri, din care cel puțin unul nu la tine acasă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Eu le am salvate in mai multe conturi si poze si programe si documente, etc. Am un cont la DIGI cu 5 lei 50 Gb. Am un cont la Google de 19 Gb (am castigat 4 Gb la un conscusr al lor sau o zi festiva! Nu mai stiu!) gratuit, am un cont la Microsoft. Mai am si la Samsung, Dropbox si MEGA.

| Catrice a răspuns:

Ai dat tu sincronizare d-aia.