| Aaa222 a întrebat:

Vorbeam cu cineva pe snapchat si i-am spus ceva in genul "astazi la ora 5 am facut nu stiu ce " si cand am trimis mesajul, mesajul a aparut cu tot cu locatia mea, cum de s-a intamplat asta si ce pot face sa evit asta? "Mapbox" scrie acolo la harta..nu stiam ca mesajele se pot trimite cu locatia ta fara sa apesi tu pe locatie sa o trimiti.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dezactiveaza locatia (de la bara de optiuni a telefonului)

| Aaa222 explică (pentru Adry05):

Am dezactivat acum si am incercat sa trimit acelasi mesaj unui prieten sa vad daca mai apare si locatia si tot apare.

| Adry05 a răspuns (pentru Aaa222):

Umbla pe la optiunile aplicatiei, poate trebuie dezactivata de acolo.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Gasesti mai multe informatii despre SnapMap & cum poti edita setarile aici https://support.snapchat.com/en-US/a/snap-map-location-settings