| VasileMoldova a întrebat:

Vreau sa-mi schimb adresa de email de pe Facebook. Am reusit sa o adaug ca adresa secundara. Dar cand vreau sa o pun sa fie principala zice ca adresa de email e incorecta. Si imi zice sa verific emailul. ( vreau sa mentionez ca am creat emailul ieri). Stie cineva cum pot rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai incercat daca functioneaza deja noua adresa de e-mail? Poti intra in ea?
Verifica vechea adresa de e-mail, daca nu ai primit mail de confirmare pentru schimbare!
In unele situatii, daca te-ai inregistrat la "nume" cu o adresa de e-mail, ti se va face verificare de identitate daca vrei s-o schimbi.

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa confirmi ca acea adresa de mail este a ta intrand pe ea si dand click pe link-ul trimis de Facebook.
Abia dupa aceea o poti adauga ca adresa principala.