| oceanoflove a întrebat:

Vreun site singur de unde pot descarca anumite aplicatii pentru windows 7?

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Site-urile oficiale ale produselor software respective, bineinteles!

| oceanoflove explică (pentru GabiDumitrescu):

Exemple?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru oceanoflove):

Pai despre ce programe discutam aici? Vrei Firefox, de exemplu, il iei frumos direct de la Mozilla. Vrei AIMP, il iei de la ei de pe site. Si tot asa.

| Bizon95 a răspuns:

Http://www.google.com
este ultimul windows FARA store
deci, daca vrei un raspuns la obiect TREBUIE sa spui si ce aplicatii ti-ar trebui

| oceanoflove explică (pentru Bizon95):

O aplicatie pentru vreme

| oceanoflove explică (pentru Bizon95):

Softonic e plin de virusi.

| Bizon95 a răspuns (pentru oceanoflove):

Ok, atunci nu folosesti primul link pe care il da google, oricat de tare m-as indoi eu ca, pune google ca primul link un site plin de virusi

| Ora de net a răspuns:

Salut!

De la 14 ianuarie 2020 Microsoft nu va mai asigura suport pentru Windows 7. Nu se vor mai face actualizari de software (incluzandu-le si pe cele de securitate care îti protejeaza PC-ul si datele). Iti recomandam, daca e posibil, sa actualizezi la o noua versiune de Windows inainte de data scrisa mai sus.

Cel mai sigur site pentru descarcat aplicatii pentru Windows e cel oficial de la Microsoft: https://www.microsoft.com/ro-ro/store/apps/. Pe site, pentru fiecare aplicatie, poti sa accesezi „Vezi cerintele de sistem" unde iti spune pe ce Windows merge.

| Demidol a răspuns:

Fiecare aplicatie, de pe site-ul sau oficial. Acolo sigur nu sunt virusi.