| IonutValeriu a întrebat:

1. L-carnitina combinata cu proteine, dieta si exercitii fizice ajuta la slabit? Am inteles ca ar putea creste arderea grasimilor cu pana la 70%

2. Cine il cunoaste sau cine are timp sa dea un search pe Instagram, fizicul lui Dorian Popovici se poate obtine natural? Sau doar cu steroizi?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

1. Ajuta dar depinde de doza, cu cat este mai mare, cu atat vei arde mai mult.

2. Un asemenea fizic se poate obtine natural, cu munca in cazul tau... probabil happy.

| IonutValeriu explică (pentru Celcestietot):

Mersi mult! Insa, daca iau 2 pliculete pe zi, se pot arde PREA multe, ramanand o piele asa care va atarna?

| Celcestietot a răspuns (pentru IonutValeriu):

Cu drag! Cam asa ceva, dar oricum nu vei ajunge acolo, ca orice este in exces dauneaza, dupa cum spune si in cele 10 porunci. Din cate stiu eu, doza maxima a oricarui supliment alimentar care are valorile de minim 1000 unitati internationala (UI), poate fi luat de 3 ori pe zi, adica 1000x3. Daca ai carnitina lichida, doza fiind de 3000 UI, este doza maxima admisa si o vei lua o singura data, de preferat la inceputul zilei, ca, totodata, aceasta iti va oferi energie in mushi, este ca si cand ai bea un energizant, cam un asemenea efect are. De preferat este sa citesti ce scrie pe pliculet, ca sa stii cum vei procedawinking. Totul se transforma, nimic nu se pierde.

| bookofknowledge a răspuns:

Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32359762/
Nu ma intereseaza nimic despre slabit sau alte chestii de astea dar uite un link de unde poti citii.
Poate este util