| VrRos49 a întrebat:

10-15 minute de sport intens pe zi este benefic pentru muschi și pentru sănătate?
As face mai mult dar am auzit ca de la sport slăbești și fac 10 minute intens pe zi de bicicleta.
Sunt beneficii multe?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca este facut foarte intens, in asa fel incat in cele 10-15 minute sa uzi tricoul de pe tine, doar asa este util si benefic pentru sanatate si muschi.
10 minute de mers cu bicicleta face cat 10 minute d emers pe jos, adica NIMIC!
Cu bicicleta daca vrei sa rezolvi ceva, trebuie sa alergi minim 10km pe zi, ca sa actionez muschii.

Răspuns utilizator avertizat