| Gimmy97 a întrebat:

3 intrebari: 1.care este inaltimea minima pentru a deveni soldat, dar inaltimea RECOMANDATA
2. Care ets einaltimea minima pentru a deveni politist, dar cea REcomandata?
3. Care este inaltimea minima oentru a deveni jandarm, dar inaltimea recomandata?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o inaltime recomandata pentru cele 3 intrebari.
Pentru soldat profesionist nu exista o inaltime minima dar pentru scolile militare si de politie inaltimea minima ceruta este de 1, 70 m pentru barbati si 1, 65 m pentru femei.