| sopranaCadaverica a întrebat:

A facut cineva pe aici kickbox? Sunt fata si as vrea sa practic sportul asta la o sala… Stiu cateva miscari din toate filmuletele gasite pe net, plus ceva Les Mills Combat.
O sa am antrenor personal sau va fi o echipa? Va trebui sa am "partener" care sa tina pernutele alea in care eu sa lovesc?

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu am facut doar box dar este asemanator ca si antrenament pana la un anumit punct. Poti face si cu antrenor personal dar costa per sedinta, cand faci cu grupul vei plati un abonament lunar mult mai ieftin decat in primul caz.
Cu siguranta vei face si cu parteneri, daca progresezi si te tii de acest sport vei ajunge sa te bati amical adica asa zisul sparring.
E foarte misto desi un sport dur, dar am vazut fete practicante de kickbox chiar in sala noastra de box, probabil vroiau sa aprofundeze loviturile pe brate.
In schimb trebuie sa ai vointa si sa nu te dai batuta la prima durere de articulatie pentru ca e un sport foarte dur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să știi că ai o aură de Million Dollar Baby, chiar ți s-ar potrivi

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa fii sacul meu de box?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

La o glumă mai bună chiar nu m-aș fi gândit

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Dar eu nu glumeam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mai rău...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Te rog, nu, chiar nulaughing))

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pai ce crezi, ca as fi pupat unul ce are corbu' lu' Poe la avatar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De fapt e o cioară
observ că vezi conspirații în orice, n-ar strica un tratament

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Ba e corb. Uita-te la cioc, e mai voluminos decat la ciori.
Dar daca e cum zici tu, nu esti cioara...nu? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Din ce puț al gândirii ai scos ideea asta? :-s

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Voiam sa ma asigur!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nici la capitolul coerență nu excelezi

| mihaicelsfant a răspuns:

Eu am făcut oleacă mma. la mine a fost un antrenor si ne baga in ring cu el si zicea ce greșeam..ect. numa pumni in nas ne dădealaughing