| codpenal2018 a întrebat:

Abstinență sexuală inainte de o competiție cu efort fizic intens pro sau contra? Deja am 7 zile laughing mai am incă 9 zile până la kumite big grin
Am citit pe net că maxim 3 săptămâni de absență sexuală creste nivelul de tetosteron la bărabați cu până la 50%.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu inainte sa fac culturism priveam un clip pqrno doar privit atat, si asta ridica mult testosteron desi sunt neutru, nu e ok sa faci sex dar sa privesti ceva senzual e ok

| codpenal2018 explică (pentru RAY):

Acum depinde, dacă pierzi lichid semnial uitându-te la filme porn0 (Corpul elimină lichid semnila pentru lubrifierea eventulualui act sexual. așa doar il păclești și va elimina lichid semnial degeaba )ți-se duce tot bărbatul din tine... este mai bine delocwinking

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se zice că abstinență sexuală nu face bine la prostată!

| codpenal2018 explică (pentru sierra1):

Da, știu. Dar eu am nevoie de forță, vigilență, agresivitate pentru Kumite (Competitiție la karate.) și vreau să fiu puternic.happy, deaja m-am convins din ce am citit pe net, absența sexuală ajută mult.big grin

| aXy99 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ca se zice, chiar asa e.

| aXy99 a răspuns:

Lasa la o parte ce ai citit. Tu ce simti? Ajuta? (incearca sa elimini efectul placebo)

| codpenal2018 explică (pentru aXy99):

Nu e placebo, documentează-te happy

| aXy99 a răspuns (pentru codpenal2018):

De unde stii? Ai simtit efecte pozitive dupa ce te-ai lasat? Eviti sa raspunzi.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu e o regula generala. Sunt luptatori (si sportivi in general) care practica abstinenta inainte de meciuri si sunt si care nu, ba chiar fac sex fix cu o seara inainte. Din cate stiu nu e demonstrat nimic concret, deci fiecare face ce considera ca il ajuta.

| JackR a răspuns:

Eu zic ca abstinenta te poate ajuta cu o singura conditie: prietena/amanta/sotia ta sa vina la competitie, cat mai decoltat posibil si inainte sa intri pe tatami sa se aplece putin spre tine. Cu trei picioare sigur bati pe orice!winking