| Ghetu_Alex_1997 a întrebat:

Această întrebare este pentru portari.Voi vă spălați noile manusi înainte de utilizare? Dacă da ele nu își pierd gripul?

6 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Daca isi pierd "grip-ul" la prima spalare, atunci ai aruncat banii degeaba

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Brizbriz):

Sa menționez ca sunt niște manusi nike gk Grip 3 nu ar trebui sa se întâmple asta

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

Repet, nu știu nimic despre manusile de portar, dar încerc să-mi pun întrebări logice.
Gripul ala din ce e făcut, dacă se dizolvă așa ușor? Din cretă? Mă gândesc ca Nike, fiind un gigant al echipamentelor sportive, ar face mănuși cât mai greu de stricat, nu dizolvabile la prima ploaie sau spălare. Păi ce fac portarii pe ploaie, pun alte mănuși peste mănuși?
Mă gândesc ca gripul e din cauciuc. Daca la Formula 1 de exemplu, exista cauciucuri de ploaie, cu aderență ridicată, atunci si Nike probabil folosește pentru gripuri cauciuc cu aderență mare in condiții de umezeală, nu? Pentru mine nu ar face sens sa fie mănuși nespălabile.
Baftă, și Forza echipa la care joci, oricare ar fi happy

| Brizbriz a răspuns (pentru Ghetu_Alex_1997):

"acum 3 ore | Ghetu_Alex_1997 explică (pentru Brizbriz):
Sa menționez ca sunt niște manusi nike gk Grip 3 nu ar trebui sa se întâmple asta"

atunci nu sunt originale

| MihaiSpeedster a răspuns:

Răspund și eu la intrebare cu altă întrebare… Nu știu dacă se spală, dar ce faci dacă primul meci în care le folosești e pe o ploaie torențială?

| Ghetu_Alex_1997 explică (pentru MihaiSpeedster):

Se va strica grip ul pe o ploaie torențială