| ionutblondu1998 a întrebat:

Acum 3 săptămâni la antrenamentul de umeri trapez și Abdomene am făcut la un aparat o singura repetare brusca cu 20 de kg la abdomen. O plesnit ce nu știu dar simt un disconfort în zona inghinala, partea dreapta, nu m-am dus la medic aștept sa treacă de la sine.
Oare ce ar putea fi, Hernie inghinala sau ruptura musculară?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai forțat acolo un țesut. La hernie doare mai tare. Să aștepți să treacă.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auci, suna dureros.
Ai vreo vanataie pe abdomen, De regula la ruptura de muschi se invineteste pielea.
Ouale sunt la locul lor?
big grin
Si eu am patit o data la bicepsi, si mi s-a invinetit mana pana la umarlaughing