| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor, in timpul antrenamentului si dupa la sala pentru slabit e de dorit de consumat multa apa?

Răspuns Câştigător
| micutaEU a răspuns:

Pai sa ati spun:
-poti sa bei anainte de antrement putina apa nu multa ca sa nu te unfli an burta si sa nu mai poti face nimic
-dupa antrenament si in timpul lui nu este recomandat sa bei apa. Poti bea apa la jumatate de ora dupa terminarea lui ca sa nu faci apa la plamani.
FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru micutaEU):

Nu e recomandat sa bei apa in timpul antrenamentul? tu ai auzit de deshidratare?

mai documenteaza-te inainte sa ceri funda ca o penibila

| Nostress9602 a răspuns (pentru Cosmin86):

Desteptule eu dau funda nu o cer..si am cerut doar ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru micutaEU):

Http://www.eva.ro/......-7069.html

Citeste acolo, esti paralela cu sportul, apuca-te de sah.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nostress9602):

Ma doare undeva de funda, ti-am dat un articol si ti-am extras din el ce te intereseaza. nu mai lua in considerare sfaturi de la copii mici, paraleli cu sportul

| micutaEU a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba handicapatule daca nu sti nu mai vorbii.Credema stiu mai bine decat tine daca esti prost nu am ce sa ati fac te las in prostia ta.Penibil esti tu.

| micutaEU a răspuns (pentru Nostress9602):

Bravo Nostress

| Cosmin86 a răspuns (pentru micutaEU):

Stii o rola, mai documenteaza-te. Abia am dat un articol, daca vrei mai iti dau 1000 care sa-mi sustina argumentele.

Intamplator fac sala de cativa ani si am stat de vorba cu mai multi nutritionisti, medici sportivi, instructori, etc. Asa ca "intamplator" stiu cum sta treaba cu hidratarea in timpul antrenamentului, e mai importanta decat crezi.

| micutaEU a răspuns (pentru Cosmin86):

Fac sport de 6 ani prostea

| micutaEU a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu fac sport(judo)de 6 ani.Cine e paralel cu sportul?

| Cosmin86 a răspuns (pentru micutaEU):

E sport diferit de sala, dar esti prea batuta in cap sa intelegi diferenta. Da si tu un simplu search pe google despre "se bea apa la sala" sau ceva de genul si o sa gasesti o gramada de articole, sau iti pot da eu daca esti prea prostuta sa faci asta.

| micutaEU a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am 2 ani sa incheiem discutia.E fara sens.Te rog.Pa pa!happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru micutaEU):

Dar ai citit macar ce ti-am aratat? sau ai cautat pe google? stii macar sa citesti?

| micutaEU a răspuns (pentru Cosmin86):

Da nu îti fa griji pentru mine.

14 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Voi chiar nu stiti sa cititi?
http://www.eva.ro/......-7069.html

Na, pe un site de femei, citez "In timp ce faci sport, trebuie sa bei o cantitate de apa egala cu cea pe care o pierzi. Adica un litru pe ora.
"