| UnderCovor a întrebat:

Alergarea ajuta corpul sa creasca?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu alergarea, dar un sport practicat zilnic, precum volei, handbal, baschet, inot, pot ajuta la crestrea in inaltime.

| Celcestietot a răspuns:

Este un mit, o spun din propria experienta, nu ma contrazice. Depinde doar de genetica, alimentatie si exercitii de crestere, atata tot, ALERGATUL NU AJUTA!

| Dalmore a răspuns:

Sa creasca in ce? Cm? Muschi?

| MaRIAN9889 a răspuns:

Sportul in general, ajuta la dezvoltarea corpului uman. Nu poate garanta nimeni ca alergarea te va ajuta in crestere. Poti incerca sa iei calciu, vitamine si sa joci baschet/volei. Poti sa faci si tractiuni daca iti place happy Calciul si vitaminele vor ajuta corpul pentru dezvoltare, deci sunt sanse si sa cresti,

| Cosmin86 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Ce treaba au baschetul/voleiul sau tractiunile cu inaltarea? NU exista exercitii de inaltare.

| MaRIAN9889 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ajuta foarte mult la dezvoltarea corpului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Dar NU la inaltare.

| adr394 a răspuns:

Sa slabesti