| 123456Anonim123456 a întrebat:

Alergatul pe loc, te ajuta la fel ca si cel normal?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nugasescusernameliber a răspuns:

Decat statul in pat la tv/pc... orice activitate fizica te ajuta, pana si aspiratul si sters una alta prin casa. Insa la miracole sa nu te astepti numai cu asta.

| Creierash a răspuns:

Alergatul pe loc este la fel de inutil ca si cel normal.
Bine nu chiar inutil, dar majoritatea oamenilor vad alergatul ca pe o metoda de slabit. Ce nu stiu ei este ca scheletul si musculatura umana sunt optimizate la alergare usoara / mers rapid in urma evolutiei umane, astfel incat se fac cu un efort minim.
Alergatul este bun la mentinerea formei fizice, reduce riscul multor afectiuni cardiace, insa nu este bun ca metoda de slabit. Daca doresti sa slabesti, cele mai eficiente sunt flotarile si genunflexiunile (ambele ajuta la toate categoriile musculare).
Evita abdomenele (nu intru in detalii aici, nu te ajuta pe cat auzi la TV, ba iti distrug si coloana vertebrala).
Mananca regulat (3 mese pe zi), bea multa apa, si culca-te cel tarziu la 23:30, si vei vedea cum:
- te ingrasi daca esti prea slab
- slabesti daca esti prea gras
- ramai intr-o conditie optima daca o ai deja
- vei fi mai odihnit, sanatos, si energic.

| DanFunie a răspuns:

Eu nu cred, este total diferit, mai bine alergi normal, ''colinzi cartierul'' ca sa zic asa laughing. Alergatul de pe loc nu are un efect prea mare, nu te tine in forma.

| Veverita229 a răspuns:

Daca este pe banda da este identic, altfel nu crezi ca e cam ciudat?

| 123456Anonim123456 explică (pentru Veverita229):

Este cam firg afara acum ca sa mergi sa alergi afara.

| Veverita229 a răspuns (pentru 123456Anonim123456):

Nah e foarte frumos eu alerg pana la 8 km in fiecare dimineata (in vacanta ) cand am scoala alerg noaptea, iti recomand sa incepi cu ceva de genu 2km la 8 esti topit iti arde tot corpu te simti ca si cum ai avea febra si daca nu esti obisnuit cu sportu poti face apendicita

| duckermlocker a răspuns:

Daca iti place...de ce nu?rolling on the floor)
mai de preferat sa iti iei o roata d'aia de hamster si niste chipsuri...sa nu alergi chiar pe gollaughing