| Alexpop65 a întrebat:

Am 1.76 si 70 de kg
As vrea sa scad in greutate si sa cresc in masa musculara.
Vreau sfaturi de la cineva care cunoaște

Răspuns Câştigător
| Raulflavius0000 a răspuns:

Asta nu se poate, sa cresti in masa musculara si sa scazi in greutate. Eventual sa inlocuiesti grasimea cu masa musculara.
Trebuie sa mananci aprox 160g de proteine pe zi in zilele cu antrenament, si undeva la 120 in zilele fara. Nu are rost sa faci cardio, un antrenament intens de forta nu doar ca iti asigura masa musculara de care ai nevoie insa iti si tonifiaza tesutul muscular, adica definire.In momentul actual nu ai de ce sa scazi in greutate, ti-am spus mai sus, eventual sa inlocuiesti grasimea cu masa musculara.