| fataceanoua90 a întrebat:

Am 11 ani și vreau sa mă apuc de gimnastică. mama mea îmi tot spune ca este prea târziu, ce sa fac? Este visul meu sa fiu o gimnastă, sa știu măcar sa mă dau peste cap sau sa fac spagatul perfect, cum sa o conving? Știu un caz când o fata s-a apucat de la 11 ani și a ajuns campioana.

Răspuns Câştigător
| JaneEyer a răspuns:

Încearcă să îi explici faptul că visurile există pentru a fi urmate, nu ai de unde să ştii dacă vei reuşi până nu încerci şi e bine să ai o pasiune.

| fataceanoua90 explică (pentru JaneEyer):

Voi încerca, dar după părerea ta, e târziu?

| JaneEyer a răspuns (pentru fataceanoua90):

Ştiu că în general gimnastele încep de la vârste fragede, 4 sau 5 ani, dar depinde de tine cât de repede vei progresa. Încercarea moarte n-are.