| andyfcsb2015 a întrebat:

Am 13 ani 1.65 si vreo 75 de kg as vrea sa slabesc dar nu stiu cum

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi:
- o alimentatie cat mai sanatoasa
- 30 de minute de miscare in fiecare zi (ori alegari ori plimbari cu bicicleta)
- nu combina carbohidratii cu proteinele (adica cartofi cu carne de exemplu)
- controleaza-ti portiile de mancare (nici prea mari dar nici prea mici)
- hidrateaza-te in fiecare zi (bea multe lichide indicat e apa)
- si stai departe de tentatii (chipsuri, ciocolata, snaks-uri, dulciuri, fast-food si altele)
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mananca mult mai putin, elimina pastele fainoase, dulciurile, prajelurile, sucurile din comert si bauturile alcoolice si fa cat mai multa miscare, nu neaparat forta la sala. Nu uita ca masa de seara trebuie sa fie mai mult simbolica si cu cel putin 3 ore inaintea orei de culcare. Bafta!

| larylarysa a răspuns:

1.Nu manca dupa ora 6!
2.Nu mai bea sucuri!
3.Nu mai manca dupa ce te-ai saturat!
4.Fa sport macar 30 de minute pe zi(bicicleta, role)!
Aceste lucruri le consider cele mai importante!

| Lothar a răspuns (pentru larylarysa):

Faza cu "nu manca dupa ora 6" nu e adevarata. iti spun doar sa stii tu in caz ca vrei sa te infometezi

| giza334488 a răspuns:

Ai prieten? Scuze ca intreb dar dragostea e cel mea mai buna dieta))) ok nu tine diete incearca doar sa maninci mai putin de 2 ori pe zi dar putin... diete nu iti recomand ca la mine nu au functionat dar ap mincat mai putin si am scazut in kg

| Criss_Crissi_2000 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa faci asa:
-Fa regim de dulcuri
-Mananca sanatos
-Fa innfiecare zi sport cel putin 30 de minute pe zi
-Si cand spun sa faci regim la dulcuri ma refeream si la ciocolatawinking
-Incearca sa manaci mai putina paine
-Mananca mai multe salate (dar nici prea multe)
-Dimineata poti manca un Fitness (dar nuprea des), Sau bine inteles o salata de fructe.
-Evita si fast food-urile
Sper ca te-am ajutat happy