| IoanaaaaaaaaTpu a întrebat:

Am 13 ani, dar am aptitudinile necesare pentru a putea practica baletul. Este prea târziu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa inveti balet pentru tine, nu-i tarziu.
Dar daca vrei sa fii balerina devarata, este foarte tarziu!
Dar asta ti-o poate spune si un profesor de balet.
Copii se pregatesc de la 3-4 ani pentru baletul adevarat.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu e prea târziu nici în adolescență, ai nevoie de un corp finuț și plăcere pentru ce faci, tine minte, cele mai bune balerine sunt cele cu experiență, nu copii.

| AnastasiaK a răspuns (pentru RobertMoon):

Da, cele cu experienta in balet, adica alea care au facut balet din copilarie laughing Daca mergem pe logica ta superba, o femeie de 60 de ani ar fi balerina ideala ca doar are experienta, no? rolling on the floor

| Skiipper a răspuns:

Eu zic ca nu este prea tarziu, daca iti doresti cu adevarat si chiar te pasioneaza, si muncesti pentru asta, oricd se poate.