| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si iau lectii de kickbox abia am inceput antrenamentele si vreau sa stiu in cat timp pot intra intr-un meci (adica i-mi trebuie de exemplu frun an doi de antrenamente pentru asta s-au cum)?

Răspuns Câştigător
| Deriol a răspuns:

Deci numai vorbiti daca nu stiti, la kickbox daca te descrci din primele 2 luni te va baga in meci chiar din a 4-a sau a 5-a luna, cel putin asa am intrat si eu, n-ai nevoie de 1 an, dupa an poti sa zici ca deja esti avansat daca pricepi si esti atent la ce-ti spune antrenorul.

3 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Cam in 6 luni, daca te descuri te baga in meci.dar asta presupune antrenamente zilnice si grele.deci intre 6-8 luni cam asa e minim

| Crisツ a răspuns:

Cred ca va trebui sa astepti pana la 18 ani. Intreaba'ti antrenorii.

| LittleAnca a răspuns:

Depinde cum te descurci. Dar aici iti trebuie si experienta si asta o sa dureze.