| AnonymousTPU007 a întrebat:

Am 16 ani, 1.82 m si fac inot pentru muschi. Daca fac inot cresc si mai mult in inaltime? De ce factori depinde asta? Sunt la fel de inalt ca tatal meu iar mama mi-e cam pana la umeri...

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana pe la 20-22 de ani tot cresti. Se poate sa mai cresti se poate sa nu mai cresti. Nimeni nu-ti poate da un raspuns concret. Si eu am 1, 90 si nu-mi pare rau. Daca aveam 2 metri eram si mai fericit.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă practici înotul poţi şi să ajungi la 1.90 chiar mai mult. Dacă vrei să creşti în masa musculară cel mai bine te duci la sală.

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca vrei si iti place inotul poti sa faci, cam orice sport te dezvolta, dar sper ca nu vrei ca intr-o saptamana, doua, sa ai 1.95

| AnonymousTPU007 explică (pentru kar1GaNNN):

Stii ca nu vreau asta, nu?laughingeu as vrea sa raman la inaltimea asta :d

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Tatal meu a facut inot si are 2 metri s-ar putea sa ajungi asa sau sa mai cresti putin, dar asta nu e sigur!