| Vectra1 a întrebat:

Am 17 ani 61 de kg si fac sala de 6 luni. As vrea sa iau niste suplimente proteice ( sa cresc cat mai repede in greutate / masa musculara ). Ce-mi recomandati? Gainerele fac rau? Dau funda

5 răspunsuri:
| Mejdej a răspuns:

Nu fac absolut nici un rau gainerele, gainerele sunt bazate pe carbohidranti multi si proteine mai putine, exact ceea ce ai tu nevoie.

| kta1999 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iei proteine, si eu fac sala de un an de zile, daca mananci bine te dezvolti foarte bine. Daca vrei sa te ingrasi cand esti la sala iti recomand Fast Food-ul.Iar daca vrei sa iei proteine ai grija ce proteine cumperi ca sunt de mai multe feluri, sunt unele proteine unde te ingrasa, iar unele unde iti da doar energie.Ai grija, consumand multe proteine provoaca ipotenta, deci iti sugerez sa nu iei deloc.

| Jojjo a răspuns (pentru kta1999):

Ipotenta? Pe bune?

| kta1999 a răspuns (pentru Jojjo):

Da,cunosc cazuri.

| bavl a răspuns:

Http://proteinoutlet.ro/genius-imass-25-kg
Zer organic, indulcitori de stevie, calitate ultra premium... dupa parerea mea e cel mai bun gainer basic