| MyyyNamee a întrebat:

Am 17 ani si fac sala.Credeti ca ar fi bine sa iau creatina vreo 5g inainte de antrenament cu 30 de min si dupa sa iau proteinele de la pro whey? Sau sa le iau separat.Dau funda

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Exact asa fac eu, creatina s-ar putea sa te faca un pic mai puternic la sala, dar eu zic ca e useless. La fel si proteina de dupa. Mi se pare ca diferentele vin de la mancare si somn, daca astea doua nu sunt bine puse la punct creatina si proteinele nu ajuta. Incearca si vezi cum merge.

| ann19 a răspuns:

Nu! Eu m-am pregatit pentru Academia de Politie si profa ne punea sa luam in ultimele luni.Verisoara mea, care e medic mi-a zis ca imi va afecta organismul...si nu prea ascultat-o.O sa-ti deregleze organismul.Mi-a zis cineva ca i-a crapat pielea...

| Cosmin86 a răspuns (pentru ann19):

Sa crape pielea de la creatina? Asta e cea mai mare idiotenie de care am auzit.

| ann19 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tipul asa mi-a zis.organismul ti-l afecteaza.Fii sigur.Am luat si carnitina anul trecut.Mare greseala.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru ann19):

Eu am luat de la 16 ani si acum am 29 si nu am nicio problema.

Cine ti-a zis asa ceva... e medic nutritionist?

| Cosmin86 a răspuns (pentru elcobra):

1. nu am jignit pe cineva anume, doar afirmatia

2. Tu ar trebui sa inveti sa pui o cratima, sau esti analfabet?

3. Eu chiar am o gramada de argumente + ani de experienta, multi au progresat mult urmand sfaturile mele ( nutritie, antrenament, etc. )

"sfaturi fara sens"... dispari ma, copil mic.

| MARGYbogdan a răspuns:

Eu am 15 ani si iau creatina si primele 3 sapt am luat cate 5g inainte de antrenament si 5g dupa.
Dar dupa cele 3 sapt am luat 10g inainte si 10 g dupa.
Si eu nu.ti recomand sa iei creatina si proteine deodata.
FUNDA?

| Cosmin86 a răspuns (pentru MARGYbogdan):

Esti femeie de vrei funda?