Întrebare recomandată | Smokey13s a întrebat:

Am 18 ani, 1.90-1.91 inaltine, 89-90 kg, tipul somatic endomorf
Fac sala de vreo 7 luni
Dupa ce termin scoala, in vacanta vreau sa ma pun serios pe treaba si sa pun masa musculara, dar sa dau jos si surplusul de grasime
Ce proteine imi recomandati? Vreau sa aflu mai multe pareri

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. proteine din mancare ( piept de pui, muschi de vita, branza, lactate, oua, curcan, peste - in special oceanic )

2. un supliment bun :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

| Cosmin86 a răspuns:

Copy/paste din care probabil n-ai inteles nici 10 %

tu chiar esti INCAPABILA sa spui 2 cuvinte de la tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Exact laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu exista definire si masa in acelasi timp.

| Wehes a răspuns:

Nu poti da jos din grasime si sa pui masa musculara in acelasi timp. Asta e un lucru important care trebuie sa-l stii.

| Smokey13s explică (pentru Wehes):

Si pe ce ar trebui sa ma axez?
Masa musculara sau arderea grasimii?

| Wehes a răspuns (pentru Smokey13s):

Ar trebuii sa te axezi pe ceea ce vrei tu. Ori slabesti si apoi pui masa, ori mai pui ceva masa si apoi sa te definesti.

| Smokey13s explică (pentru Wehes):

Multumesc

| OhGodWhy a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa intrebi pe ala sau aia de la sala ar trebui sa stie mai bine