| Hhgbjvdv a întrebat:

Am 18 ani si am 2 gantere si vreau sa fac muschi...)dar nu stiu cat sa fac, cum sa fac, ce sa mananc.Fac vreo 30 obosesc si nu mai fac.Ce conteaza sa fie cat de grele ganterele sau mai usor dar sa fac multe seturi? Sper sa ma intelegeti.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Nu pui muschi cu 2 gantere amarate
2. Prea mult 30 de repetari, fa 6-8 repetari. Cand POTI peste 8 repetari, maresti greutatea (asta e valabil si la tractiuni, cand poti peste 8 legi discuri de tine)
3. Muschii se pun cu ALIMENTATIE SPECIALA (altfel poti sa faci 30 de ani antrenamente).

Iti asiguri, din alimentatie, 2 grame de proteina/kg-corp? Sau macar 1.5 grame?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa serii. Daca obosesti la 30, fa cate 3X10. Pauza, mai fa inca o data 3X10.