| Anonim123321 a întrebat:

Am 1luna de sala,acum vreau sa-mi iau creatina monohidrata,credetii ca daca iau creatina +sala oluna se va observa ceva, adica mai mult decat in prima luna?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Steorizi da ajuta corpul e dovedit stiintific tocmai am vazut un documentar, creste intensitatea greutatilor fa asa 200 de flotari, 20 de ridicari la bara, ridicari de greutate cam 300 pe zi plus alergare 30 minute stiu ca e greu dar trebuie sa rupi fibrele alea de celule muschii

| Anonim123321 explică (pentru RAY):

Frate fac sala, nu am nevoie de astea.

| Wehes a răspuns (pentru RAY):

Tu stii ce e aia creatina sau vorbesti de alt subiect?

| Wehes a răspuns:

Creatina mareste forta ( o sa faci cu 2-3 repetari mai mult ) retine apa, etc ( banuiesc ca te-ai documentat ce implica creatina.)
Deci sa fim clari de la inceput :
Ea nu te ''umfla'', nu te face musculos.
Daca iti sta forta aia in plus pentru alea 2-3 repetari, automat te antrenezi mai bine.
Baza ( cresterea ) sta in alimentatie, apoi Somnul ( odihna ), apoi antrenamentul, abia apoi creatina ( suplimentele )
Deci tu mai bine ti-ai pune la punct alimentatia, creatina poate lua oricine ca nu creste fara sa manance corect.

| Wehes a răspuns (pentru Wehes):

Bineinteles cum iti spunea si ''aLeXaNdru145'' mai sus, aia nu o iei o luna daca te apuci sa o iei. Ca in 1 luna nu pui absolut nimic, si nu ai timp sa vezi schimbarile. Daca te apuci iei dupa cum trebuie. ( iei 2 luni creatina si faci 1 luna pauza, apoi reiei.)

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Doar o luna? cam rau. daca vrei sa vezi ceva schimbari trebuie sa iei cateva luni bune. nu "o luna". si sa ai grija la ce ti-a zis Wehes. si anume: Alimentatie, Odihna, Antrenament.