| Tehno21 a întrebat:

Am 20% body fit daca alerg in fiecare zi cate 30-45 min in cat timp ajung la 9-11%?

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde de alimentatie, daca esti in deficit caloric poti ajunge la 11% fara sa alergi deloc sau aproape deloc.

| Tehno21 explică (pentru Cosmin86):

Ce e ala defecit caloric

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tehno21):

Corpul unui om consuma aproximativ 2000 kcal pe zi (mai mult daca face sport).

Deficit caloric = sa mananci mai putin decat consumi.

Un kg de grasime are 7700 kcal, daca tu ai un deficit caloric de 500kcal, in aproximativ 15 zile o sa dai jos 1 kg. Daca faci sport, o sa dai jos mai mult (ca daca mai arzi 300kcal la sport, deficitul se face de 800 kcal).

| aXy99 a răspuns:

Depinde cat de mare va fi deficitul caloric. Cat mananci intr-o zi?

| Tehno21 explică (pentru aXy99):

4000 calori

| aXy99 a răspuns (pentru Tehno21):

Foarte mult.

| Tehno21 explică (pentru aXy99):

Pai zi f m m ce trebuie sa fac in rasa ta

| aXy99 a răspuns (pentru Tehno21):

Sa mananci mai putin.

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

++ sa invete sa se comporte si sa vorbeasca.

Nici nu vreau sa ma gandesc cum o arata el la 20% body "fit" (ca asa a scris in intrebare) daca nu a avut bani de sala si mancare happy

| aXy99 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Probabil are vreo 30% body "fit" si viseaza sa ajunga in 2-3 saptamani la 9% cu 30 de minute de alergat pe zi, mancand 4000 kcal. Dupa cum spuneam, vise.

| Tehno21 explică (pentru aXy99):

Nu am 30% body fit si mananc 4000calori de la mec donald burgeri cartofi prajiti coca cola si multe dulciuri nu pot rezista ok?

| aXy99 a răspuns (pentru Tehno21):

Nu imi dau seama daca esti troll sau nu.
Bea apa in loc de suc, ia-ti un indulcitor pentru a inlocui zaharul, consuma alimente satioase slabe in kcal (legume spre exemplu). Renunta la fast food, mananca acasa cartofi fierti/piure in loc de prajiti, consuma carne slaba si renunta la cantitatile mari de ulei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Nu e de ajuns doar sa alergi zilnic. Sa ajungi la un nivel atat de scazut de grasime trebuie sa fii foarte disciplinat din punct de vedere al alimentatiei si exercitii fizice mai intense. Dureaza luni de zile... vrei sa reduci la jumatate doar din alergat, e cam greu. Informeaza-te de la sportivi ce metode adopta, sunt multe video-uri pe YouTube.

| Tehno21 explică (pentru anonim_4396):

Nam bani de sala, suplimente si nici mancarea pe care trebuie sa o consum stiu la ce te referi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tehno21):

Atunci incearca macar sa mananci cat de cat curat, sa pastrezi o balanta calorica ok si poti sa faci exercitii si acasa. Iti recomand pe Youtube ATHLEAN-X, are baiatul ala video-uri despre orice, inclusiv how to get a shredded body fast. E dur! laughing