| NYØ2002 a întrebat:

Am 3 luni de sala, dupa 6 luni m-am lasat. Daca ma apuc iar de sala fac muschii la loc repede?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce masa ai facut in 3 luni ca suntem curiosi, masa musculara nu se pierde pentru ca sunt cea mai bogata resursa a organismului

| NYØ2002 explică (pentru RAY):

Eu am fost zi de zi la sala, si dupa 6 luni nu am mai facut si mi s-au lasat muschii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

Care muschi, aia pe care NU i-ai facut? Copil mic...

| ywar a răspuns:

Ai o minte de gaina... dar e cumva previzibil: de la sala. Baga si prafuri in tine sa-ti faci muschiuletul impanat pe tine. Hai bafta.

| HadesSs a răspuns:

laughing ai 3 luni dar de 6 te-ai lasat, deci vrei sa le lasi dupa 6 luni sau cum?laughing

| Pandicornita a răspuns:

Depinde cat de mult te-ai ingrasat

| NYØ2002 explică (pentru Pandicornita):

Eu ma refer la bicepsi si piept

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

Alea se fac in cel putin 2 ANI, mancand 3-4 fripturi pe zi (+multe alte feluri) si cu antrenamente serioase.

6 luni = FIX ZERO, ca o incalzire.

Copii pampalai si firavi, vor ei muschi in 6 luni!

| DaviDMagnificul a răspuns:

Există ceva numit ''memorie musculară'', probabil în 3 luni de sală nu ai reușit să capeți foarte multă masă musculară, însă dacă te apuci din nou după această pauză, destul de mare vei evolua puțin mai rapid decât la început datorită memorie musculare de care am precizat mai sus.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DaviDMagnificul):

"foarte multa"? in 3 luni nu a capatat DELOC, pe ce lume traiti?

| NYØ2002 explică (pentru Cosmin86):

Eu ma duceam 7 zile pe saptamana

| Cosmin86 a răspuns (pentru NYØ2002):

Ceea ce inseamna ca progresezi LENT.

In sportul asta mai des NU inseamna mai rapid, e o greseala tipica de incepator.

Spre exemplu, cine face biceps de 4 ori/saptamana va avea bicepsii MAI MICI decat cine ii lucreaza de 1-2 ori. Muschii se dezvolta in zilele de pauza dupa antrenament, NU cand ii antrenezi.

7 zile pe saptamana = antrenament de copil mic, paralel cu sportul

| HadesSs a răspuns (pentru Cosmin86):

Bv Cosmine, copiii astia viseaza cai verzi pe pereti sunt pline salile de ei laughing