| Adyy5 a întrebat:

Am auzit ca atunci când faci genoflexiuni cu haltera in spatele capului te opresti din crestere.
Dar daca faci genoflexiuni cu gantera (5-10 kg) in fata te opresti din crestere?

1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Mituri si iar mituri laughing In general daca faci sala, dar aici vorbim de greutati mari, da, e posibil sa inceteze mai repede cresterea, datorita presiunii pe care o aplici constant. In cazul de fata, fie ca faci cu bara in spate sau nu, tot aplici o presiune, dar ma gandesc ca esti la inceput, cu mai mult de 50 kg (cu tot cu bara) nu faci, asa ca e ok.
Am presupus ca vrei sa zici bara, genuflexiuni cu gantera in spatele capului...asta e ceva nou pentru mine laughing Cele cu gantera in fata, adica intre picioare, sunt mai mult exercitii pentru fete.