| ElnMurg2007 a întrebat:

Am auzit ca dacă mergi la sala si slăbești mult ti se lasa sanii. E adevărat?

Răspuns Câştigător
| WolfYTB a răspuns:

Da se lasa dar sunt niste exercitii pentru a le pastra

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Grasimea se duce de pe burtica, sanii au rol de reproducere, desi nu se lasa sanii decat daca slabesti foarte mult

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Daca pierzi din stratul adipos, pielea nu mai are pe ce sta si se lasa. Daca ingrasarea nu a fost de lunga durata, e posibil sa-si mai revina dupa un timp. Dar sigur vor arata altfel.

| mudokins78 a răspuns:

Păi nu e normal?
Dacă ai grasime multă... Dacă nu, nu se lasă deloc.

| 1231242 a răspuns:

Tu crezi ca daca mergi la sala slabesti?! Amuzant, si sanii se lasa?! Si mai amuzant sanii sunt grasime, deci daca pierzi grasime, sanii se vor ridica pentru ca dai jos grasimea in exces de pe ei.Si nu, daca slabesti nu iti imagina ca vei ramane fara sani...

| CristinaEmma a răspuns:

Sanii se lasa din cauza: sutienelor (marimea ne corespunzatoare ori purtate mereu), fluctuatiilor frecvente in greutate, la sala e bine sa porti bustiera, Indicele masei corporale ridicat, caldura excesiva cum ar fi soarele, dusurile fierbinti( poti evita masandu-te cu un cub de gheata sau dusul alternativ ori rece), sarcini repetate, tutun.

| Lucian_Crivac_Monica_Si_1999 a răspuns:

Faci exerciții pentru sâni de întărire si ridicare si nu mai ai stres