| hibrid112 a întrebat:

Am auzit ca mieji de nuca respectiv alunele sunt bune pentru cei care fac sala! E adevarat? Si daca da cand trebuiesc consumate?

8 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Intre oricare 2 mese. de preferat intre ultimele 2, cand scazi si numarul de carbohidrati

| AgathaRo a răspuns:

Recomand o galeata de proteine la 5kg iesi mult mai ieftin. Spor la muschi.

| Marius1985 a răspuns:

Da, este adevarat, contin ceva proteine, multe fibre si mai ales garsimi sanatoase, de care ai nevoie atat pentru a creste cat si pentru a iti mentine sanatoase articulatiile si aparatul circulator. Nu prea conetaza cand le mananci, important este sa le mananci. De preferat crude, nu prajite sau mai stiu eu cum.

| hibrid112 explică (pentru Marius1985):

Scze dar conteaza daca mananc zilnic sau doar in zilele cu sala? de la acele grasimi ma pot ingrasa (chiar daca le spun sanatoase)

| Marius1985 a răspuns (pentru hibrid112):

Nu te ingrasi; conetaza cu ce le asociezi, dar au un indice glicemic foarte scazut si multe fibre, asa ca nu se depun sub forma de tesut adipos.

| bObby123 a răspuns:

E foarte adevarat pentru ca au proteine
Dar daca nu vrei sa bagi prafuri iti recomand carnea de vita foarte bogata in proteine si are putine grasimi

| deathy a răspuns:

Da,e adevarat. Cand sa le consumi? Dimineata! cand ai cea mai importanta masa! miejii de nuca a 5 nuciwinking

| TUCTUC95 a răspuns:

Alune si miej de nuca? Nu stiu, poate inainte de a merge la sala pentru a energiza corpul