| ymsalut a întrebat:

Am auzit ca sunt 2 tipuri de a face muschi, 1) Daca faci repede, muschii sunt mici ca dimensiune dar in schimb puternici (ex: ridicarea la bara) 2)Daca faci incet, muschii cresc in dimensiune dar puterea nu reflecteaza dimensiunea! Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Redfly a răspuns:

Nu stiu ce-ai scris tu acolo. Stai ca-ti zic eu ce stiu
1. Daca faci cu greutati mari (adica sa nu fii in stare sa faci mai mult de 10-12 repetari pe serie) atunci se mareste dimensiunea. 2. Daca faci cu greutati mai mici (sa nu fie nici usor nici greu) atunci muschii capata forma si ai mai multa forta.

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Greutati mari 8 repetari a 4 pana la 8 serii = forta
Greutati mici 12 pana la 24 repetari 4 pana la 8 serii = muschi definiti, rezistenti, asta e exercitiu de anduranta, (muschi mai fibrati)

| ionutzu94 a răspuns:

Este exact invers.