| Losnams a întrebat:

Am bagat un bilet la pariuri sportive si am castig 9.72 lei stiu ca nu e mult dar vreau sa stiu ca in caz daca castig iau 9 sau 10 lei?

7 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Cred ca iti da 9 lei si 70 de bani ca nu cred ca au si monede de 1 ban ca sa-ti dea exact cat ai castigat. Dar e posibil sa iti dea si 10 lei batut daca n-are monede deloc. Acum sa-ti iasa, sa mai ai de cateva bilete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar fi rusine sa ma duc cu biletul asta.

| Losnams explică (pentru anonim_4396):

Vai Doamne, acum numai miliarde ai in cap, fiecare joaca cat isi permite, da? Orice leu trebuie pretuit, mai ales ca e facut din prostie.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Ai castigat cat scrie pe bilet...

| IOnela97forever a răspuns:

Stiu ca nu te astepti la asta dar spre surprinderea ta vei primi exact 9 lei si 72 de bani

| AFR81 a răspuns (pentru IOnela97forever):

Gresit. Nu-ti da nimeni suma exacta. Majoritatea celor de la casierie nu se uita la ceea ce scrie dupa virgula si nici nu prea aproximeaza, deci, cel mai probabil va primi 9 lei. Doar sa fie respectiva prea draguta ca sa ii dea o hartie de 10.

| Losnams explică (pentru AFR81):

Am luat 10 lei. A fost DRAGUT