| anonim_4396 a întrebat:

Am bratele foarte firave. Cum devin mai puternice avand in vedere ca nu pot ridica mai mult de 15kg?

3 răspunsuri:
| Alin_Alin_2000_jeUB a răspuns:

Frate eram exact ca tine, nu puteam sa ridic nimic, apoi am inceput sa fac sala, ridici greutatea care stii ca o poti ridica, timp de doua-trei saptamani, apoi ridici cu 5-6 kg mai mult si tot asa. Clar veii deveni mai puternic, si incearca sa mananci sanatos

| DarkRed a răspuns:

Incepe sa faci cat mai multe repetari cu greutati mici, dupa o luna sigur vei avea mai multa forta, apoi fa cu o greutate mai mare, insa repetari mau putine pentru a creste si in masa musculara.

| RazvanMatei1997 a răspuns:

Pentru a avea putina forta trebuie sa faci sala, dar ai nevoie si o alimentatie sanatoasa, si multe exercitii.