| efimash a întrebat:

Am bratele foarte subtiri ce pot sa fac sa le am mai groase?
EXERCITII CEVA SAU ce?
funda vot

10 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Poti incepe prin flotari, dupa ce vezi ca ai un start te duci la sala, incearca sa consumi cat mai multe proteine, nu ma refer al cere sintetice!

| iefsul a răspuns:

Depinde si de sistemul osos, la unii oarele sunt late la altii sunt mai subtiri
totusi poti incepe cu tractiuni flotari.

| Cosmin86 a răspuns:

Cel mai important : alimentatia. 5-6 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ).
Apoi exercitii : poti incepe cu fltoari si apoi la sala. La sala lucrezi : biceps, triceps, antebrat, umeri ( pentru maini ).
Gasesti pe www.culturism.ro exercitii pentru fiecare grupa si iti faci un program. 3 exerctii a cate 3-4 serii / grupa sunt suficiente, grupele de la maini sunt grupe MICI. Sa ai pauze de 90-120 de secunde intre serii.

P.S. : pentru masa musculara iti alegi o greutate a.i. sa faci maxim 10 repetari. Cand poti mai mult de 10 repetari, maresti greutatea.

| S0nofS4tana a răspuns:

Flotarile sunt foarte bune pentru dezvoltarea bratelor, o alta varianta ar fi ganterele sau sa mergi la sala. Daca vrei sa fi mai organizat cu cresterea musculaturii fa un sport gen: baschet: care te si inalta, handbal:totusi care e destul de greu, inotul sau polo : cele mai recomandate din partea mea sau tenis.

| Dragotinovici a răspuns:

Mergi la sala. Asta te va ajuta happy

| Damon1998 a răspuns:

Fratele meu si eu le am subtiri du-te la sala depinde ce inaltime ai

| LucianZR1 a răspuns:

Flotari in fiecare seara incepi de la 10 si in fiecare seara incerc sa faci cu una mai mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru LucianZR1):

Flotari in fiecare seara = tampenie, asta duce la supra-antrenament.
iar pentru muschi maresti greutatea, nu numarul de repetari. marind nr. de repetari faci rezistenta si in niciun caz muschi a.i. sa ai maini mai mari, cum vrea el

| Rubberpuff a răspuns:

Eu sunt foarte micuta.Am 19 ani doar 31 de kg si o fetita pe care o cunosc care are doar 8 ani, are bratele mai groase decat mine in circumferinta.Nu va spun ca ma poate si ridica si are o putere teribila in brate incat imi pierd respiratia si intru in panica.Trebuie sa strig la ea sa imi dea drumul pentru ca ma doare.E adevarat ca am si o talie foarte subtire si toate fetitele vor sa ma stranga in brate ca "uite mami papusica!".Not funny crying

| Rául_Muha_1999 a răspuns:

Mergi la pădure, si ridici lemne fratee.