| anonim_4396 a întrebat:

Am citit foarte mult in ultimul timp despre Tribulus. Stim toti practicanii de culturism ca este un supliment care dezvolta masa musculara prin stimularea nivelului de testosteron.

"Cele mai recente studii arata ca Tribulus nu creste testosteronul liber, androstendiona sau LH-ul cu toate ca marketingul se face mai ales in jurul efectelor lui de marire a nivelului testosteonului plasmatic, datorita cresterii secretiei de hormon luteinizant (LH) din hipofiza. Unul din studiile publicate a masurat prin probe de sange aceste elemente la oameni, negasind vreun efect semnificativ a Tribulusului asupra testosteronului, androstendionei si LH-ului, la doze de 20mg/kg."

http://www.andreilaslau.ro/......medicament

In concluzie Tribulus nu are efecte asupra dezvoltarii masei musculare. Ce parere aveti?

Eu am folosit acest produs si am fost foarte multumit de el. Sa fi fost doar auto-sugestia?

Răspuns Câştigător
| SpaNu88 a răspuns:

laughing

Acele studii sunt facute pe niste persoane aleatorii. nu pe culturisti cand cunosc de inseamna alimentatie, diata.
Si cu stero este acelasi lucru, sigur ai vazut persoane care au folosit stero si nu au avut rezultate, poate mai slabi ca inainte.sad
Suntem la fel, dar totusi, foarte diferiti!

12 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Daca iti merge bine de ce sa nu-l folosesti in continuare?
recomand

| mihaitaLGP a răspuns (pentru SpaNu88):

Ma deranjeaza psihic acum..Doar gandul ca studile amanuntie arata ca produsul este inutil in dezvoltarea masei musculare. Pana acum combinam amino cu tribulus. Cred ca o sa-l schimb cu care-alkalyn.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru SpaNu88):

Aici ai foarte mare dreptate. Pe multi ii auzi ca anumite persoane folosesc anabolizante si din aceasta cauza au rezultate uimitoare. Este total fals. Dupa cum sustii si tu suntem la fel dar totusi foarte diferiti.
Doua persoane pot sa practice acelasi antrenament, sa aiba aceeasi alimentatie si sa foloseasca acelasi suplimente.
Unul poate ajunge la rang de Mr. Olympia iar celalalt sa nu obtina rezultate nici macar pe sfert.

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Nu merge sa primeste mesaje private si nu iti pot raspunde la intrebare

| mihaitaLGP a răspuns (pentru SpaNu88):

Scuze ca revin atat de tarziu. Am ramas un timp fara internet. Vroiam sa te intreb ce parere ai despre Danabol si DecaDurabolin Balkan. Ma gandesc sa folosesc produsele astea. Si daca cumva stii un site de unde as putea sa le achizitionez. Am patit acum cateva zile un prieten sa primeasca cartofi in cutie in loc de ce a comandat.

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Offf...
Nu este ok, nici cel cu winstrol nu este ok.
Deca nu se foloseste in primul ciclu.
http://allsports-pharmacy.ro/
Dai 7-8 saptamani testosteron. vezi cum merge

| mihaitaLGP a răspuns (pentru SpaNu88):

Am renuntat de tot pana la urma. Aveam de gand sa incep sa folosesc anabolizante dar mi-a trecut. Am ramas tot la care.e-alkalyn, amino si milk & egg.

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Bravo, ai luat decizia cea mai corecta

| SpaNu88 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

laughing

Acele studii sunt facute pe niste persoane aleatorii. nu pe culturisti cand cunosc de inseamna alimentatie, diata.
Si cu stero este acelasi lucru, sigur ai vazut persoane care au folosit stero si nu au avut rezultate, poate mai slabi ca inainte.sad
Suntem la fel, dar totusi, foarte diferiti!

| Nickname1890 a răspuns:

Nu cred ca a fost autosugestia ci antrenamentele si alimentatia.

Probabil ca atunci cand l-ai folosit ai avut si antrenamente si o alimentatie adecvata fapt ce a dus la cresterea in masa musculara.

Nu stiu daca acest Tribulus afecteaza sau nu cresterea, nu am folosit pentru ca eu personal nu am incredere in aceste produse

| Skynettt a răspuns:

Da niciuna dintre astea nusunt bune mai bine tragi de fiare decat sa iei suplimente de asteawinking

| FitMonkey a răspuns:

Ce varsta ai? acest produs se ia de la 35 de ani in sus.